חפש בעלונים קודמים

עלון 4 (2016) (6046) יב שבט תשע"ו


לטיול יצאנו! כן כן!
שבת הקרובה 23.1.16יציאה בשעה 8:00חזרה משוערת 17:30
ההרשמה נסגרה, האוטובוס בדרך, הכיבודים נקנו, הקפה מתבשל ויש גם מעיל כי יש רוחות.


אז כל מי שיוצא אתנו, הביאו ארוחת בוקר וצהריים, נשנושים, בגדים חמים (מומלץ להביא בגדים להחלפה ומטריה – האוטובוס סוחב) ומה שצריך ובואו נכבוש את הדרום!

מחכה לכם בשבת,
גלי יגודה
הודעות ושונות
שיחת קיבוץ
שיחת קיבוץ הקרובה תתקיים
ביום שלישי 26.1.16 בשעה 20:30 במועדון לחבר
על הפרק:1. תקנון סיעוד - דיון בערעור שהגישו חברים אל מול הצעת הנהלת קהילה. מוזמן: שלומי רחמן - סוכן הביטוח.
2. דוח ביקורת מטבח- מוזמן: מבקר הקיבוץ עו"ד עזרא מזרחי.
חומר רקע מונח בחדר תאי הדואר וישלח בדוא"ל
הצבעות קלפי
יום ו' 29.1.16 בחדר האוכל: 11:30 – 12:30
יום א' 31.1.16 בחדר האוכל: 11:30 – 13:00
יום א' 31.1.16 בבית המשרדים: 17:30 – 18:30

תדלוק רכבים פרטיים
חברים שלום,
בהמשך לפרסום בעבר ולהתפתחויות בנושא, החל מסוף חודש זה (ינואר)לא נוכל לאפשר לחברים לתדלק רכבים פרטיים בתחנת התדלוק של הקיבוץ.
הפעם זה ייסגר בפועל ואנו מבקשים מהחברים להיערך בהתאם.
תודה,
עמי גלעד, רכז משק

דרושים לחדר האוכל דרושים 2 עובדים
לשטיפת כלים בימי שישי בערב.
שעות העבודה 21:00-18:00
מתאים גם לילדי המוסד.
לפרטים נוספים ניתן לפנות
למרתה מור
 תקציב אישי
הננו שמחים לבשר שהחל מתקציב חודש ינואר, ניתן יהיה לראות את התקציב האישי גם באתר ייעודי באינטרנט,ולצפות בנתונים עד שנה אחורה, בכל עת.
הכניסה לאתר תהיה בעזרת הקשת ת.ז וסיסמא לכל בית אב.
מדי חודש, לאחר עדכון האתר, יישלח לכל בית אב,מייל ובו הודעה על העדכון, וקישור לאתר.
בברכה, גיל עמל

מתנדבים למתן עזרה ראשונה
לחברים שלום
במסגרת ההערכות לשעת חירום ביישובי המועצה,אנחנו מחפשות מתנדבים למתן עזרה ראשונה בעין שמר בשעת חירום.
קבוצת המתנדבים תעבור קורס קצר המותאם לצרכים הצפויים למתן מענה בשעת הצורך.
המעוניינים יודיעו למרים פוקס במרפאה.
בברכה ותודה מצוות המרפאה והבריאותמוועדת בטיחות
לחברים שלום
כפי שנכתב בעבר, הוצבו עמודים במספר שבילים
בכדי למנוע מעבר של כלי רכב
באזור בתי הילדים.
העמודים נעולים במנעולים. במקרה חירום ניתן לפתוח אותם. מפתחות למנעולים נמצאים אצלי, אצל אדווה בראון ובמשרדי ההנהלה.
ניתן לפנות אלי או לאדווה ונפתח לכם.
כמו כן, הכשרנו מגרש חנייה מסודר מאחורי המרכז הצעיר.
הכניסה ממנו לקיבוץ היא דרך שער קטן, להולכי רגל בלבד.
לידיעתכם ולבטיחותכם, שביט שפירא
בטיחות בדרכים מצילה חיים

לצוות הכלבו שיזם וביצע שינוי בהתארגנותו - ליעילות וליופי מאיר עיניים -
כל הכבוד ותודה וברכה!מהמשתמשים

הודעה בנושאי ביטחון
בימים אלה התחלתי עבודה חדשה מחוץ לקיבוץ, ולכן בחלק מהימים לא אהיה בשעות הבוקר.
בשעות הבוקר ניתן להתקשר גם לחן שוורץ בנושאי ביטחון והוא ייתן את המענה.
בנוסף, בימים אלה אנו פועלים לקראת שינוי בהסדרי השמירה הנהוגים עד היום, בקרוב נפרסם את המתוכנן.
בבקשה גלו ערנות ודווחו על כל דבר חשוד, יש הרבה התראות בנוגע לגניבות באזור (בקר, חקלאות ועוד).
תודה, אדווה בראון


החזר ממס הכנסה
לחברים שלום
לקיבוץ התחשבנות שוטפת מול שלטונות המס.בכל שנה הקיבוץ משלם מקדמות לאורך אותה שנה ובתומה נערך חישוב של ההכנסה החייבת. אם מתברר בחישוב שתשלום המקדמות היה בעודף, מתקבל החזר ממס הכנסה עבור השנה שחלפה.
הכסף שחוזר ייעודו לכסות את תשלום המקדמות השוטף של הקיבוץ לשנה החדשה.
התחשבנות זו תמשך כל עוד לא תשתנה שיטת חישוב המס של הקיבוץ.
אוריין גנדלמן

אין כניסה לרכבים
תזכורת לחברים:
השער הלבן לפני בית הקברות סגור ואין כניסת רכבים לכיוון האולפן למחול.לעיתים השער נפתח בשל עבודות. אנא זכרו לא להיכנס עם רכבים ולא לאפשר לאורחים להיכנס משם. השער נסגר בסוף יום עבודה ומי שבפנים לא יוכל לצאת...
מהחברים שנתקעו...

חדש ב"מקום של יוגה"
שיעור יוגה לילדים בכל הגילאים (גילאי 2-7)
 החל מיום ד׳ בשעה 16:00.
פרטים על שיעור זה ועוד שיעורים וסדנאות
בדף הפייסבוק – "מקום של יוגה"

לתשומת לב
בבית משפחת חדוותי המשתפץנגנבה / נעלמה
כנף אחת של תריס.
נשמח לקבלה במצב תקין בחזרה.
שולה ורן חדוותי
פותחים שבת
 השבוע, קבלת שבת של ט"ו בשבט עם כל סממניו, וכמובן עם יוסי בן מיור.
------------------------------------------------------------------------------------
עדה גבע דרשה לפני שבוע את פרשת "בֹּא". הפרשה פותחת בשלוש מכות מצרים האחרונות: הארבה, החושך והבכורות. בין שתי האחרונות, עוצר הכתוב, ומתוך האֵימָה הנוראה צץ ועולה משהו נורא הוד – יציאת מצרים! מה גרם לכותב להיעצר? מדוע בנקודה זו מופיעים הפסוקים המפורסמים: "החודש הזה לכם ראש חודשים... זכור את היום הזה... והגדת לבנך ביום ההוא..."
אירוע מכונן כזה שווה עצירה: עם משועבד יוצא אל חירותו! מעתה מִדֵי שנה נזכור ונספר בו בהתאם להוראה: "והגדת לבנך...". מכאן מתחילה ההיסטוריה של ישראל כעם, היסטוריה שאנו אמורים וחייבים לספר אותה, לנמק ולהבין אותה ולתת לה משמעות, כזיכרון אישי וקולקטיבי.
האם סיפור כזה, לנוכח המכות המקוממות, יכול להיות גם ה"והגדת" שלנו? האם כך היינו רוצים לראות את ההיסטוריה שלנו? מסתבר שפרשנות של פְּשָט, מציגה תמונה שונה:
נתבונן בשלוש פרשיות קצרות ובפירושו של רש"י: בראשונה שואל ומשיב רש"י מדוע התנ"ך מתחיל מהבריאה ולא מן הפרשה שלנו - מיציאת מצרים והמצוות הראשונות שנדרשנו למלא.
תשובתו היא שהפתיחה ב"בראשית ברא", באה ללמדנו כי האדמה אינה שייכת לבני האדם, אלא לאל. כולנו גֵרִים על פני האדמה, ואם ייאמר לנו, בני ישראל, כי גזלנו את ארצותיהם של אחרים, נוכל להשיב: "כל הארץ של הקב"ה... והוא נתנה לאשר ישר בעיניו".
יושב לו פרשן בצרפת יותר מאלף שנה לאחר שישראל גלו מארצם, ומה שמטריד אותו זה שיגידו שלקחנו לפני שלושת אלפים שנה בכוח את הארץ... האם יש צרפתים המוטרדים מהשאלה ממי כבשו את צרפת? או באנגליה? אפילו לא בארה"ב. אותם זה לא מטריד... את רש"י כן.
ואם חשבנו שיש כאן משום הצדקת השימוש השרירותי בכוח, נעקוב אחר תשובתו השנייה:
בברית בין הבתרים, שם מודיע האל לאברהם שעָם ישראל יהיה בגלות 400 שנה.
השאלה החשובה היא למה יהיו בני ישראל בגלות 400 שנה? והתשובה המפתיעה היא:לא מפני שחטאו, אלא מפני שחטאי האמורי לא מצדיקים את גירושו "כי לא שלם עוון האמורי עד הנה". כלומר את ארץ הקודש מְפַנִים רק אם מלאה סאת חטאיהם של יושביה!!
ואם חשבנו שכלל זה נכון רק לאחרים, וישראל, כעם נבחר, אינו כפוף ל"אתיקה ההיסטורית" הזו, נתבונן בפסוק מיחזקאל ובתשובתו השלישית של רש"י. הנביא מוכיח את העם:"דם תשפכו והארץ תירשו", ורש"י מורה לנו לקרוא פסוק זה בתמיהה: האם אתם חושבים שתוכלו להמשיך ולחיות על אדמת ישראל, כשאתם שופכים דם? כלומר, גם אנחנו ככל העמים כפופים לאותו חוק!
נחזור ליציאת מצרים, בה מוזכרת ידו החזקה של האל: "כי ביד חזקה הוציאך ה' ממצרים ושמרת את החוקה הזאת למועדה...". ומה כתוב בחוקה? הצו המוזכר יותר מכל הצווים האחרים בחוקת התורה (32 פעם!), נוגע ליחס לגֵר. והיחס לגֵר נקשר בהכרח לשעבוד מצרים, כנאמר: "וגֵר לא תוֹנֶה ולא תלחצנו, כי גֵרים הייתם בארץ מצרים", או: כְּאֶזְרָח מִכֶּם יִהְיֶה לָכֶם הַגָּר אִתְּכֶם, וְאָהַבְתָּ לוֹ כָּמוֹךָ כִּי-גֵרִים הֱיִיתֶם, בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם: אֲנִי, יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם.
יוצא אפוא (נ' ליבוביץ'), '"כי גֵרים הייתם" אינו בא להזכיר לנו את היותנו מחוסרי מגן ומחסה, אלא דווקא שהיה לנו מגן ומחסה, והוא יעשה שפטים גם בנו, אם נבוא להונות את הגֵר.
בניגוד למקובל, סיפור המכות (שהוא סיפור מומצא), בא ללמדנו, כי כאשר תהיה לנו ארץ משלנו, תשמש עוצמתו של האל לא כדי לחזק את כוחנו, אלא דווקא כדי להגבילו! על מנת שנשתף את הגֵר בחיינו וננהג באיפוק וחמלה כלפי חסרי המגן. והרי זה ה"והגדת" שלנו.

"לונדון כן מחכה להם"

האחים גולדמן

The goldman brothers

זמיר וליאור גולן ולהקתם:
יותם חרודי - תופים
עופר אשד - גיטרה בס
יונתן לינב - קלידים

הוזמנו על ידי מפיק אנגלי בעל שם עולמי קריס פוטר
להפקת תקליט משיריהם.
התקליט יוקלט באנגלית באולפני המוסיקה שלו.
תהליך הקלטת האלבום ילווה בהסרטת סרט על הלהקה
בצילומן של מיכל וטל גולן.
טל תלווה אותם במסעם בלונדון כאמרגנית
נאחל להם הצלחה גדולה!!!


ביטוח -– דרוש או אפשר אחרת
יש חברים שמבטחים את כל תכולת הדירה ויש שלא. יש חברים החושבים שצריך ביטוח סיעודי ויש החושבים שאולי צריך אבל אחרת ! בכל מקרה מדובר בהרבה כסף. קחו מחשבונים.
מה מציעים לנו? אנחנו נשלם מהיום 115 ₪ לחודש ובבוא היום הביטוח ישלם לנו 2,750 ₪ לחודש. חברים מעל גיל 55 יעבירו את כספם לקרן גמלאות חברים עד גיל 55 ל"כלל ביטוח". כל חבר חייב לשלם. אז בואו נעשה חשבון.
החבר משלםהיום 115 ₪, לשנה 1,380 ₪. בקיבוץ היום 288, פחות הסיעודיים, ונעגל את זה ל- 280.                                                         1,380 X                                                          280
הקיבוץ מעביר לקרן גמלאות וכלל ביטוח. 386,400 ₪.
בבוא היום והחבר יהפך לסיעודי, כן או לא. לרוב לא ואז חברות הביטוח – קרן גמלאות או כלל ביטוח ישתתפו בסיעוד החבר. כמה נקבל? היום לפי עיתון המשק יש 5 סיעודיים ואני אומר 6 חברים. 6 חברים כפול 2,760 כפול 12 חודשים – 198,000 ₪. אם כן, הפער בין התשלום לחב' הביטוח לבין הקבלה מחב' הביטוח הוא 188,400 ₪. רווח קרוב ל- 50%, יותר מדי. ועוד 25,000 ₪ דמי ניהול של קרן תגמולים בשנה אחת. זאת גביית יתר מהחברים. קחו מחשבון ותבדקו אותי.
מי היא "כלל ביטוח"? לפי עיתון ידיעות אחרונות מתאריך 7.1.2016 מניית אי.די.בי ירדה אתמול ב- 8.5% ומניית "כלל ביטוח" איבדה 9.1%. איגרות החוב של אי.די.בי ירדו ב- 11%. למה זה קרה? כישלון המגעים למכירת מניות החברה ל"מירו לינק" הסינית בגלל חוסר בתזרים המזומנים.
איך זה קרה? לפי העיתון – "כלל ביטוח" מתנהלת למעלה משנה וחצי תחת נאמן שמונה ע"י אגף לפיקוח, בעקבות הקשיים הפיננסיים עוד בתקופתו של נוחי דנקנר. זאת החברה שבה בחרנו להפקיד את כספי החברים הצעירים. צעירים עד גיל 55:האם אתם לא רואים שהקטסטרופה קרובה? הסינים ראו! האם צריך ביטוח סיעודי, האם כל אחד יגיע לזה?לא בטוח. הסטטיסטיקה אומרת שלא.
נסכם: לפי ההסכם – כל חבר משלם תשלום חודשי בסך 115 ₪ , אם הוא רוצה או לא רוצה. אולי – אפשר גם אחרת? הצביעו: 60 חברים בעד ההסכם, 35 נגד, נמנעו 186. פעם נמנע היה נגד. היום? זאת אומרת פחות מ- 1/4 חברי הקיבוץ הצביעו שכולם ישלמו – למה , חלם? אם אתה לא רוצה לשלם כל כך הרבה או לשלם בכלל. תצביע נגד !!! הימנעותך נותנת עידוד למצביעים בעד.
דרך אגב בתנאי הפוליסה של "כלל ביטוח" כתוב – הצטרפות לפוליסה/כתב השירות כפופה לאישור החברה ולחיתום רפואי. בכל מקרה של סתירה יגבר האמור בתנאי הפוליסה ו/או כתב השירות הרלוונטי.
מישהו ראה מה כתוב בפוליסה? הבין או צריך עו"ד? אני ערערתי על ההחלטה. יגיע לשיחה. תצביעו נגד.
אורי אשכולי

תגובה לאורי אשכולי
המצב המתואר לעיל מניח שתמיד יהיו בין 5 ל- 6 סיעודיים ותמיד ימשיכו לשלם 280 חברים. כמובן ששתי הנחותהללו לא תתקיימנה בוודאות בעתיד. ככל שהשנים חולפות כך חברי הקיבוץ מתבגרים (אין כניסה חדשה לקרן המילואים) ולכן כמות המשלמים קטנה (כך שהסכום לא יעמוד על 386,400 ₪ בשנה לאורך זמן).
כל המחקרים האחרונים העוסקים בתחום הסיעוד משקפים תוצאה לפיה יש גידול מתמיד בשיעור האנשים הסיעודיים ובמקביל מדווחים על גידול בתוחלת החיים של אנשים סיעודיים (זאת כתוצאה משיפורים טכנולוגיים בתחום הרפואה), לאותם 6 סיעודיים, שנה לאחר מכן, יצטרפו, נגיד עוד שניים, ושנה לאחר מכן, עוד אחד, ולא תמיד פטירה במצב סיעודי תתרחש5 שנים לאחר כניסה למצב סיעודי – אנחנו לא רוצים לקחת סיכונים מיותרים, החישוב נעשה על ידי אקטוארים והותאם לחברי עין שמר בפינצטה, לדעתי יהיה זה סיכון רב מידי להותיר את התשלום במקרה הסיעודי רק על "תקציבים ארעיים".
יציבות של כלל: היא אחת מחברות הביטוח הגדולות והיציבות בארץ (שנייה בגודלה בתחום הסיעוד), היא מבוטחת במסגרת של ביטוחי משנה בתחום הסיעוד וכן בתחום הבריאות,אין קשר בין ביצועיי המניה לבין יציבותה בפועל של החברה והיכולת שלה לעמוד בהתחייבויותיה הביטוחיות.
אין להסיקממחיר המנייה והמסחר בה לגבי מצבה בפועל של כלל, יש לזכור כי "כלל" היא גם המבטחת בתחום הסיעודי של כל מבוטחי קופת חולים "מכבי" וקופת חולים "לאומית", ולכן המדינה לא תאפשר למבטחת כזו ליפול.
המחיר של המנייה והעסקאות שהסינים עושים או לא עושים בה, משקף יותר ציפיות של המשקיעים ולא את מצבה של "כלל" בהווה ובעתיד.
התעריפים בתחום הסיעוד ב - 10 השנים האחרונות עלו ביותר מ - 100% ואף ישנן חברות ביטוח שאינן מוכנות למכור סוג כזה של ביטוח (סיעוד לכל החיים) מאחר והסיכון גדול מידי - האם קיבוץ עין שמר מוכן לקחת על עצמו סיכון גדול יותר מזה שחברות ביטוח מוכנות לקחת על עצמן?
אני מצטרפת לקריאה של אורי לבוא ולהצביע! חושבת שאנחנו צריכים לקחת אחריות על כל חברי הקיבוץ, לא רק המבוגרים. גם על הצעירים צריך לחשוב ולדאוג להם. כמובן שממליצה להצביע בעד.
קיבלנו הצעה מצוינת מ"כלל ביטוח", גם שיעורי הנחה המובטחים לכל החיים, וגם קבלה ללא הצהרת בריאות.
אוריין גנדלמן ונועה חרמוני – יועצת פנסיוני מ"אקו"

לדן שורר,שמסיים לרכז את ועדת רכב
בשם החברים, הצעירים וכל הנהגים
רצינו להגיד תודה גדולה על כל השנים הרבות בהן השקעת מזמנך בריכוז הוועדה, נתת מעצמך באכפתיות רבה ודאגה לצי הרכב,עם רצון ויכולת לקדם מהלכים ושאיפה תמידית להתייעלות והורדת מחירים.
מעריכים מאוד את פועלך.
החברים ושאר הנהגים...לעדי גור היקרה
תודה על ערב מהנה
מלא הומור וגם מלמד.
מין ומיניות הם נושאים שאנחנו אולי מתביישים לדבר עליהם
אבל לפחות עושים (רובנו).
תודה שדיברת פתיחות ובכנות
על הדברים המביכים אך גם הנעימים ביחסים שבינו לבינה.
מי שלא הייתה – מוזמנת להגיע לערב הבא.
מהנשים שהלכו הביתה לחלום חלומות נעימים...הערה בעניין הביטוח הסעודי
מפחידים אותנו בעניין החוסן הכלכלי של הקיבוץ.
ושהביטוח הסיעודי הוא שיציל אותנו.
כדאי שנזכור שללא החוסן הכלכלי לא יהיו משכורות
לא יהיו פנסיות וגם לא יהיה ביטוח סעודי.

עזרה לצעירים
כדי שההורים יוכלו לעזור לבנים הממשיכים הם
צריכים לקבל את הזכיות שהובטחו להם במסגרת התקנון.
עידו ספקטור

  
מוסף תרבות
ט"ו בשבט, ט"ו בשבט, חג היום לגן
חג לפרח, חג ליער, חג לכל אילן..."

בעין שמר שלנו אילנות רבים, גבוהים ומרשימים ולהם סיפורים, זיכרונות וחלק חשוב בשירת חיינו.
בט"ו בשבט השנה ניתן לעצי המקום את הבמה בפעילות משותפת.

ביום שני הקרוב 25.1.16, ט"ו בשבט,
בשעה 16:30 נפגש ברחבת חדר האוכל
 לסיור ונטיעת עצים
בסיור שלנו, נעניק לכל עץ את שמו עם שלט מיוחד,
נשמע סיפור מעניין ומי שירצה יכול גם לחבק...
לאחר הסיור, ניטע עצי זית בשדרה העולה לכיוון המרכז הצעיר.

כיבוד מובטח והרבה ירוק בעיניים!
 כולם מוזמנים, גלי יגודה ועטר שנפלד

מיד לאחר מכן
ריצת ליל ירח מלא!
הזנקה חמישית!
ביום שני 25.1.16
בשעה 18:30 (שימו לב לשינוי השעה)
ניפגש בחממה לכוס קפה לתדלוק.
כולם מוזמנים!