חפש בעלונים קודמים

עלון 19 (12) (5881) כה' סיון תשע"ב 15.6.12.

אני והטרקטור


סיפור אהבה

כזה, יש רק לנו

על התצוגה החדשה "אני והטרקטור"

שיחה עם טובית שפירא ומיכל ברושיב- 1944, כתבה רבקה גורפיין, סופרת וחברת הקיבוץ, ספר סיפורים לילדי עין שמר הרכים, דור ראשון לצברים ישראלים זקופי קומה. קראו לו "ודי הולך לעבודה". היה בו גו גם סיפור אחד שנקרא "האוטו אינטרנציונל והטרקטור אינטרנציונל" דרדקי המקום, לא התקשו להתחבר לגיבורים הלקוחים ממציאות חייהם: טרקטור "איטי ונחוש", טנדר "מהיר ויהיר". ובעלי שמיעה מוסיקאלית בסיסית, יכלו לשמוע ברקע את המנון הפועלים שגם הוא, איך לא, נקרא "האינטרנציונל".כמעט 70 שנים מאוחר יותר נכנסה לסיפור ירושלמית אסלית בשם מיכל ברושי, אוצרת תערוכות מוערכת, שטרקטורים, מצעדי אחד במאי ושירת ה"אינטרנציונל" לא היו מאבות המזון של ילדותה."יש לי אבא שהיה אוצר במוזיאון המגילות הגנוזות. את ילדותי ונעורי ביליתי במוזיאון ישראל שהיה הסביבה הטבעית שלי. הייתי

תלמידה באגף הנוער בחוגי אומנות לילדים ולנוער. כשבגרתי, אפשר להגיד שגידלו אותי

לתפקיד האוצרת כמו שהיו מגדלים שוליה בימיי הביניים"מיכל, אם לשני בנים אחרי צבא, למדה אומנות ופילוסופיה באוניברסיטה העברית, אצרה

תערוכות פעילות לקהל הרחב במוזיאון ישראל ובשנת 2000 הפכה לאוצרת עצמאית .

בין שאר התערוכות שאצרה היו שתי תערוכות במוזיאון המדע בירושלים ("תרופה" ו"מאדים") ותערוכה על דוש הקריקטוריסט הותיק. כמו כן, כיועצת לג'ויינט הייתה מעורבת בתכנון מוזיאון יהודי באוזבקיסטן.

>>

איך התחיל הקשר עם "החצר"?

"אוצרת קודמת שעבדה איתם הפנתה אלי. אני באה מתחום של תערוכות לקהל הרחב, הכוללות מוצגים אינטראקטיביים – וזה מאוד התאים לעין שמר. אנחנו מציינים כבר 7 שנים של קשר, שאת חלקו הראשון אפשר לראות באגף "החדש" של מוזיאון החצר".מה מייחד את העבודה עם מוזיאון "חצר ראשונים" שלנו?

"שיצרנו ביחד. והדגש הוא על 'ביחד'! מה שנפלא הוא שזו עבודת צוות במלוא מובן המילה. יש מעגל רחב של שותפים לחשיבה ולרעיונות ולתכנון. וזה מיוחד מאוד ולא מובן מאליו".

דוגמא לכך הם עמודי המודעות העגולים שבכניסה להאנגר: רן רצה להציג את התרבות העולמית של הטרקטורים באמצעות בולי דואר. המעצבים מחברת "גרופה" העלו את הרעיון של עמודי המודעות ואני הוספתי את הפכים ההיסטוריים בהתאם לבולים".בלית ברירה, בנקודה זו של השיחה אני נזקקת לביטוי, שהבטחתי לעצמי שלא אשתמש בו: התוצאה, אכן, לא פחות ממקסימה.

הטרקטורים, המכוניות וכל המידע – מוגשים בצורה מעניינת ונגישה לכל גיל.בכניסה מקדמים את פני המבקרים שלושה עמודי מודעות עגולים, מהסוג הנמצא בחוצות ערים, וכל אחד מהם מייצג קבוצת פכים ורסיסי מידע מיוחדים:

עמוד אחד - מספר את תולדות הטרקטור ככלי עבודה.

עמוד שני - מציג שטרות כסף מהעולם הנושאים עליהם את "דיוקן" הטרקטור והחקלאי/ת שעליו.

עמוד שלישי – מוקדש לחידושים ואנקדוטות היסטוריות בתולדות החקלאות.הידעתם, למשל, ש"לאחר היווסדות ברית המועצות הסובייטית, הנרי פורד (כן, כן הוא ולא אחר) היה לאחד מגיבורי המהפכה, בזכות טרקטור ה"פורדסון" שלו, שגרר את החקלאות הסובייטית מימיי הביניים אל המאה ה-20"

ואותו דגם ממש אפילו מוצג במוזיאון.או ש: "על שטר היואן (הסיני) משנת 1962 מופיע דיוקנה של ליאנג ג'ון, אחת מנהגות הטרקטור הראשונות, שכבר ב- 1935 הוצגה כמודל לחיקוי בכרזות ובסיפרי לימוד"

וכמובן לא נפקד מקומו של הטרקטור העברי (מאמריקה) הלוקח חלק בכיבוש השממה והארץ (אבל זה היה בזמנים שהכיבוש עוד בנה ולא הרס אותנו ...).טובית שפירא (מנהלת המוזיאון) מרחיבה על הבחירה בחלל התצוגה:

"ההאנגר כבר עומד שם שנים. היה ברור שהוא לא יכול להיות כמו ההאנגר הראשון. הוא צריך להיות עם יותר מידע חינוכי. חשבנו על כך שגם אם לנו ברור ההבדל בין חריש, לקילטור לדיסקוס – למבקר הממוצע העירוני שלנו אין מושג על ההבדל שביניהם.

לכן הלכנו עם התצוגה החדשה לכיוון דידקטי יותר גם מבחינה חקלאית וגם על התפתחות המיכון והסיפור האנושי העומד מאחוריו".

>>במה התייחדה העבודה על התצוגה בהאנגר?

מיכל: "הפעם עבדנו מתחילת הדרך עם צוות היגוי שכלל את רן חדוותי, טובית שפירא, זיו חדוותי והמעצבות מחברת "גרופה". לרן היה חזון די מגובש לאיזה תכנים הוא מכוון. אם ההאנגר הראשון הוא מאוד ישראלי, הוא רצה שהשני יהיה יותר בינלאומי, יחשוף וישקף את מקומו של הטרקטור בתרבות העולמית".טובית: "הרעיונות באמת עלו תוך כדי עבודת צוות. אני יכולה לספר שלפני מספר שנים במסגרת אחד מימי עיון שערכנו השתמש אחד המרצים במצגת של מודעות ישנות מעלון הנוטע. מודעות בסגנון של פעם המציעות קנייה ומכירה של טרקטורים וציוד חקלאי.

באותו רגע נבט בי הרעיון שיום אחד אקדם בתצוגה שלנו לוחות מודעות עגולים, כמו שהיו פעם ברחובות הערים, ואהפוך אותם לחלק מהתצוגה. ולשמחתי הרחבנו את הרעיון כדי להציג את סיפור הטרקטור דרך בולים, שטרות, כרזות חקלאיות מהארץ ומהעולם. עבודת הבילוש המדהימה, שעשתה מיכל ביד אומן, הצליחה למצוא ולזקק סיפורים ואנקדוטות שמספרים את הכל באופן כל כך ייחודי".ומה לירושלמית בקודש הקודשים של הגריז, השמן והשרשראות?

"אני טוענת שזכיתי בלוטו. מקצוע האוצרות הוא הנפלא ביותר בעולם! למה?

א. כי עם כל תערוכה אני לומדת נושא חדש. ב. האוצרות משלבת תחומי תרבות כמו היסטוריה, אמנות, עיצוב וגם עבודה עם אנשים מקשת רחבה של תחומים.

גם בתערוכה הזאת, הלכתי לעשות שיעורי בית בכל מה שקשור לתולדות הטרקטור – ונחשפתי לעולם שלם, שבדרך כלל לא מעניין אותי, אבל גיליתי בו הרבה חן.

תפקידי היה לאסוף פרטים היסטוריים וכמובן, להשתמש בנסיון שלי לארגון המוצגים על פי הנושאים ".בין שלל רעיונות התצוגה המגוונים, המשלבים סרטים חקלאיים (שצילם בעין רגישה אורן תירוש), תמונות סטילס, נתונים ומספרים, יש רעיון 'פעיל' נחמד במיוחד, שנקרא לו: "הפוך בה והפוך בה": לאורך מסלול הביקור, במספר נקודות נגישות לכל ילד ומבוגר, עמוד ועליו שאלה: "מהו פרד מכני?" "מהו "קצרדש עצמונע"? (אפילו תוכנת האופיס מזהה את המילה "קצרדש" ...).

כל שעל המבקר/ת לעשות הוא לסובב את הדף לצידו השני – ולקבל את התשובה.

וכל פרט מסודר באופן אסטטי ומזמין.טובית: "כדי להגשים את כל החלומות והפנטזיות, הצוות כולו התגייס, וכאשר צריך היה לרצף את איזור תצוגת הטרקטורים לאורך הקירות – לקחו על עצמם לבצע את הריצוף זיו חדוותי, זמיר גולן ואמיר תומר – וכך אפשרו לנו לפנות כסף לדברים אחרים בתצוגה".וכך, גם סיפורם של שני ה"אינטרנציונלים" מתוך ספר הסיפורים "ודי יוצא לעבודה" מצא את מקומו וזכה לסידרת איורים עדכנית. על הבחירה בסיפור מספרת מיכל:

"הגעתי לתערוכה הזאת כמעט מוכנה להתקבל לחברות מלאה בעין שמר. לדמותם ולאישיותם של רבקה גורפיין ולאיגנץ פלגי נחשפתי כבר בהכנת התערוכה הראשונה. הספרון שיצא היה חלק מהחומר שלא מצא את מקומו בתצוגת המוזיאון. אבל כאן חזרנו אליו וחשבנו שישתלב בצורה מושלמת. הסיפור התאים כי זה כל כך עין שמר! זה מוצג מעל תצוגה שיש בה גם טנדרים וגם טרקטורים ומשלים אותה בדרכו.כמעריצה, חבל שהציורים של איגנץ לא שולבו ...

"לצערנו, הציורים של איגנץ לא התאימו לתצוגה על הקיר ולכן פנינו למאיירת שהיא גם אחת המעצבות – חן דנון – והיא ציירה על פי נושאי הסיפור".

>>יש מוזיאון דומה בארץ?

מיכל: "למיטב ידיעתי לא רק שאין בארץ – אפילו בעולם אין מוזיאון כזה.

אני אומרת את זה באחריות, כי חלק מתהליך העבודה שעברתי היה לחפש תצוגות טרקטורים בעולם. מתברר שיש מוזיאונים לטרקטורים אבל לא תצוגה אינטראקטיבית שכזאת. הוא ייחודי לעין שמר ויש לכם סיבות טובות להיות גאים".טובית: "ארחנו לאחרונה את צוות ההיגוי של מוזיאון הכנסת המתוכנן. הם יצאו מלאי התפעלות. גם התגובות מקבוצות המבקרים של מבוגרים וילדים – ממש מצוינות".לפני שתהפכו דף, לא נשאיר אתכם במתח עם השאלה הרת הגורל איך הסתיים, בספרה של רבקה גורפיין, המאבק בין הקידמה לעבר?עשו בעצמכם את חשבון המשל והנמשל ואל תוותרו על ביקור בהאנגר החדש באתר הרכבת.

כי כזה, כפי שכבר נאמר, יש רק אצלנו.למעלה: כפי שאייר איגנץ פלגי את שורות הסיום

למטה: האיור החדש מהמוזיאון לאותן שורות

עניין לציבור

ביום שני, 18.6.12 בשעה 20:30 במועדון.

שיחת קיבוץ וכן אסיפה כללית של חברי "שמר"

ביום שלישי, 19.6.12 בשעה 20:30 במועדון ערב הסברה בנושא פתיחת חשבונות בנק לחברים

החברים מוזמנים למפגש עם אנשי בנק המזרחי, סניף פרדס חנה

שיסבירו ויענו לשאלות:

• איך ומתי תתבצע פתיחת החשבון

• איך מנהלים חשבון בבנק

• מי הכתובת שלכם בבנק

• מה הם תנאי החשבון (אשראי, הלוואות וכדומה)

בואו לשמוע ולשאול - כי לא הביישן למד...

יוסי בוריסנהג בית

1. הרכב המשמש את נהג בית הוא רכב ציבורי המשמש במהלך היום נוסעים רבים.

לכן, כאשר נסעתם איתו לים – דאגו לנקות מהחול את עצמכם, את הילדים ואת

החפצים - לפני שנכנסתם לנסיעה חזרה הביתה.

כמו כן דאגו למגבות או כיסוי הולם לישבן – כדי שלא להרטיב את המושבים.

בנסיעה חזרה הביתה דאגו לניקיון הרכב כדי שגם לנוסעים אחריכם יהיה רכב נקי.2. אין להוביל כלבים ברכב המשמש את נהג הבית ובשאר רכבי הקיבוץ.מגן "חרצית" "שולחן המים" שלנו נלקח "לאיבוד". אם ראיתם שולחן כסוף עם רגליים שחורות, המיועד למשחקי מים של ילדים בגילאי 2-4, בבקשה ידעו אותנו או החזירו לנו. אנו מאוד זקוקים לו.

בתודה – ילדי "חרצית" וצוות העובדות

ממרפאת השיניים

בין התאריכים 24.6.12 עד 20.7.12 מרפאת השיניים תפעל באופן חלקי.

חברים יקבלו הזמנות לטיפולים לתאיהם.

חגית בורלס – יוצאת לחופש ולא תהיה זמינה.

עדי גור - תחליף אותה בימי קבלת קהל שכבר נקבעו.במקרים דחופים – אפשר לפנות לקרן משיח, שתיתן מענה והפנייה לפי הצורך.חגית (השיננית) – תעבוד גם היא באופן חלקי. הזמנות לטיפול יחולקו לתאים.ב- 23.7.12 – המרפאה תחזור לשגרה.בריכת השחייהלחברים, לשחיינים, לאורחים ולתושבים – שלום רב,יש לנו כמה בקשות:

1. יש להקפיד, שמתרחצים ואורחים שאינם מתגוררים בקיבוץ – יגיעו עם מלווה מהקיבוץ. תקף תמיד ובמיוחד נכון לסופי שבוע . בריכת הקיבוץ היא בריכה פרטית ואלו הכללים.

2. אנא הקפידו על השימוש בפחי האשפה והניקיון סביב הבריכה.

בסוף כל משמרת אנו מוצאים כוסות פלסטיק, אריזות חטיפים וניירות

פזורים ברחבי הדשא.

3. אנא השתמשו במאפרות הפזורות בשטח ואל תהפכו את הדשא למאפרה אחת גדולה.

4. למשפחות הסועדות בבריכה: הקפידו על ניקיון השולחנות משאריות מזון (קטשופ, חרדל וכו'). יש לצורך כך צינור מים לשטיפה ליד פינת הקפה.

5. ילדים חביבים והורים אחראיים: הדשא והשיחים אינם אתר להטלת מים (השתנה). לשם כך יש שירותים ציבוריים. אנא חיסכו מאיתנו אי נעימות.

6. בסוף הבילוי בבריכה, אל תשכחו לאסוף את פרטי הלבוש שלכם, מגבות, בגדי ים, גלשנים, משקפות שחייה וכו'.המשך בילוי מהנה לכולם וקיץ קריר

שלמה שחר ודני שורר

מופע מוזיקלי מיוחד לכבוד

חג ה-85 לקיבוץ עין שמר

ב- 27.7.12

המופע יכלול שירים מקוריים שנכתבו בהשראת תמונות נבחרות מחיי עין שמר, לצד שירים קלאסיים מתולדות התנועה הקיבוצית בכלל. בואו להיות חלק בהכנת המופע, להשתתף, להתרשם, להגיב... ספרו לנו מה אתם חושבים!

http://www.facebook.com/EinShemer85Showפותחים שבת

השבוע, נתור את הארץ בשירים בהקשר לפרשת המרגלים (פרשת "שלח לך"), על הפרשה צביה וייסברג.

לפני שבוע הקדשנו את קבלת השבת למסיימי כתה י"ב ובני משפחותיהם. חגגנו איתם בשירים ובטקס שהפך כבר למסורת. סמדר שם-טוב נשאה דברי ברכה נאים, ואורלי ארליכמן הנהיגה את ההורים והסבים לשירת שיר שנכתב במיוחד לאירוע זה. השיר שהושר לכבודם של הבנות והבנים כלל גם את ברכת - הדרך, והבעת תודה גדולה לקבוץ עין שמר, במיוחד לסמדר שם- טוב. בוגרי הי"ב זימרו את שירו של שלמה ארצי "בגן העדן של ילדות".

ברכות חמות למסיימים, ותודות לסמדר, לאורלי, לקובי גרוסמן ולנגני החליליות. ענה

מרשימת הנפטרים בעלון הקודם נשמט שמו של

נחמיה אלפרוביץ ...... 20.6.11

לחברים שלום,

בחודש ינואר אישר הקיבוץ תקנון לקרן עזרה הדדית, וכחודשיים לאחר מכן נבחרו בקלפי חברי הנהלת הקרן: יגאל סיטנר, דרורה בן פורת, אדוה תומר, נוגה זינגר (חשבת הקיבוץ) ועמרי כנען (חבר גן שמואל).

במהלך החודשים מאז בחירתה נפגשה הנהלת הקרן למספר ישיבות, כדי ללמוד את הנושא מניסיונם של קיבוצים אחרים, ולהכין את עצמה לקראת פניות החברים לבקשות עזרה.

בעצה אחת הוחלט כי אדוה תומר תהיה יו"ר ההנהלה, והיא תלווה על ידי עמרי כנען, שהוא בעל ניסיון רב בתחום. כמו כן יוסי בוריס ישתתף בישיבות ההנהלה כמשקיף. ממלאי תפקידים נוספים יוזמנו לפי הצורך.

כזכור מטרות הקרן הן: סיוע כספי לחברי הקיבוץ במקרים קיצוניים וחריגים, בהם התקציבים האישיים של החברים, או ההסדרים והנהלים הקיימים במערכת הקיבוצית, אינם מספקים פיתרון.

הקרן פועלת לפי מתווה שנקבע בתקנון, הקובע כי בשנה הראשונה לא יהיה שימוש בכספי הקרן, אלא במקרים קיצוניים בלבד. בחמש השנים שלאחר מכן מחצית מהכנסות הקרן יופנו לצבירה, ורק החלק הנותר יופנה להוצאות מיידיות. (את הנוסח המלא של התקנון אפשר לקרוא באתר הקיבוץ).

תהליך הפניה לקרן כולל מילוי של טופס פניה. הטופס דורש השלמת פרטים לא מעטים, ונראה בתחילה מרתיע, אולם הוא חיוני עבורנו כדי לקבל תמונה שלמה יותר. לנוחיות החברים, את הטפסים ניתן להוריד באתר הקיבוץ, או לקבל אצל נוגה שורר. במילוי הטופס אפשר להיעזר בכל אחד מחברי ההנהלה.

את הטופס עם כל המסמכים הנלווים יש לתת לנוגה זינגר, בהנהלת חשבונות. לא לשכוח, ששני בני הזוג צריכים להיות חתומים.

אנו נעשה כל מאמץ כדי לעמוד באמון ובאחריות שהענקתם לנו בהצבעתכם.

שלכם,

חברי הנהלת הקרן: יגאל, דרורה, אדוה, נוגה ועמרימדיוני הנהלת קהילה –- מאי 20121. סיכום רבעון ראשון 2012. מוזמנים: עודי דגאי וגיל עמל.

גיל הציג את הדו"ח והסביר בצורה מפורטת.מצד המקורות – אנו עומדים בתוכנית:

• נפתחו פיקדונות חדשים לקרן עזרה הדדית וביטוח פנימי.

• מס איזון – הגבייה מעל התוכנית.

• אגרת קהילה – הגבייה מתחת לתוכנית.מצד השימושים – אנו עומדים בתוכנית:

• ההכנסה לפנסיה – מעל התוכנית.

• ענפי השכרות לחבר – יש גירעון משמעותי, ורובו נוצר בענף הרכב. ועדת רכב מטפלת בנושא, ובתוך חודשיים יציג יוסי בהנהלת הקהילה את המשך דרכי הטיפול. בוועדות החברתיות ובחינוך אנו בעודף קטן.

• רשת ביטחון – הוצאות רשת הביטחון נמוכות מהתוכנית – נתון מעודד. הנימוק לכך הוא שרמות השכר סבירות, ומרבית המשפחות לא נזקקות לתמיכה.בשורה התחתונה: הקהילה עומדת בתוכנית אך יחד עם זאת עלינו לבצע מספר פעולות בהמשך על מנת לא לחרוג.2. דיון פתוח בנושא אלו"ט. מוזמנים: עודד ויזל, נעם גבע ונציגי אלו"ט.

ההסכם עם אלו"ט מסתיים החודש, ועלינו לקבל החלטה עקרונית, האם אנו רוצים שמפעל חברתי זה ימשיך להתקיים לתקופה משמעותית נוספת.

נציגי אלו"ט ביטאו הערכה לאופן קבלתם על ידי הקיבוץ, וציינו עד כמה תורמים ל"חברים" ולסגל הסביבה הירוקה, השקטה והנעימה. רואים בפרויקט שלהם בעין שמר דגם ללימוד עבור מרכזי תעסוקה אחרים בארץ. הם פונים לעין שמר להמשיך את ההתקשרות לתקופה נוספת.

עודד הסביר שההחלטה להעביר את אלו"ט ממיקומו הנוכחי נובעת מהרצון לפנות דירות נוספות לחברים. עם זאת, ניתן למצוא מקום חלופי ב"שדרת האמנים", במקום בו נמצאת כרגע הנגרייה. נעם גבע תאר את השילוב הפוטנציאלי של מרכז התעסוקה של אלו"ט במקום זה.

התקיים דיון שבו עלו מצד אחד בעיות אפשריות לגבי המיקום המוצע, ובעיקר הוצאת הנגרייה, ומצד שני הובע רצון להמשיך בפרויקט אלו"ט שיש בו תרומה חשובה לקהילה. כמו כן עלו שאלות לגבי ההסדר הכספי הכרוך בהתקשרות.

הוחלט:

א. עין שמר ימשיך את ההתקשרות עם אלו"ט לתקופה נוספת.

ב. שאלת המיקום ומשמעותו תועבר לדיון והחלטה בוועדת תכנון.

ג. באחריות רכז המשק להגיע להסדר המוצלח ביותר מההיבט הכלכלי.

3. תקנון שנת חופש

התקנון אושר, הובא לשיחה ועבר הצבעת קלפי.4. אורחים לתקופה ארוכה בקיבוץ

התקיים דיון לגבי אורחים אישיים של חברים, המתארחים בבתי החברים. התקבלה ההחלטה, הבאה להסדיר את מעמדם של אורחים אישיים של חברים, במקרים בהם מתארכת תקופת האירוח מעבר לחודשיים.1. אירוח בדירות החברים לתקופה העולה על חודשיים, מצריך קבלת אישור הקיבוץ והסדרת היחסים מול האורח. באחריות החבר המארח לעדכן את מנהל הקהילה.

2. האירוח כפוף לאישורים כלהלן:

א. לתקופה של עד חצי שנה (החל מהגעת האורח לקיבוץ) – נדרש אישור של מנהל קהילה;

ב. לתקופה העולה על חצי שנה (החל מהגעת האורח לקיבוץ) – נדרש אישור הנהלת קהילה.

ג. לא תתאפשר אורחות לתקופה שתעלה על שנה, אלא באישור מיוחד של שיחת הקיבוץ.

ד. האירוח בדירת החבר יוסדר בהסכם שהצדדים לו יהיו: האורח, החבר המארח והקיבוץ.

3. ההסכם יתייחס, בין היתר (אך לא רק), לסעיפים הבאים:

א. תשלום של מס קהילה / תשלומים נוספים;

ב. התחייבות לשמירה על החלטות הקיבוץ ואורחות החיים במקום;

ג. מועד נקוב לסיום תקופת האורחות;

ד. הקיבוץ יהיה רשאי לבטל את הסכמתו, בכל עת.החלטה זו עולה בקנה אחד עם תקנון הקיבוץ (סעיף 68 לתקנון).

5. ארוחת הערב בימי שישי – מצוקת עובדים

בעקבות דיווח של מרתה על מחסור גדול ולאורך זמן בעובדים לארוחת ערב שישי, התקיים דיון בצוות משאבי אנוש, שהמליץ לבטל את הארוחה אחת לחודש.

הוחלט:

1. לאור חשיבותה החברתית של ארוחת ערב שבת, כמוסד קבוע ויציב, דוחים את המלצת מש"א

2. ממליצים להגדיל את הסבב, מארבעה לשישה או שמונה צוותים, בהנחה שנטל קל יותר יביא מתנדבים נוספים. חשוב לפרסם בעלון.

3. במידה שאמצעי זה לא יעזור תוך שבועות ספורים יש להביא לשיחת קיבוץ הצעה לקיים סבב תורנות בשכר בין כל החברים.

6. שונות

בוררות עם מירה אפשטיין: מירה פנתה לקיבוץ בבקשה לקבל החזר כספי על בניית חדר ילדים, ונענתה בשלילה. מאחר שתשובת הקיבוץ לא הייתה מקובלת עליה ודיונים של כשלוש שנים לא הניבו פרי, קיבלה מירה את הצעת יוסי בוריס ופנתה להליך בוררות תנועתי. הסתיים שלב הצגת הטענות ואנו מחכים לפסיקת הבוררים.תקנון הקיבוץ: בשעה טובה רשם האגודות השיתופיות אישר את התקנון החדש של הקיבוץ (זה שעליו הצבענו בתוכנית השינוי).חתימה על מסמך גילוי נאות בפנסיה: בשעה טובה כל החברים חתמו!צוות יישום: איציק כהן פרש. יובאו בקרוב לקלפי הצעות לחבר חדש.מש"א: עדיין מחפשים – רכז ועדת תרבות, רב"ש.עדכון מצוות ההיגוי של הקליטה והשיוך: הוחלט להתחיל לעבוד בשלושה מסלולים:

 קליטה "פשוטה" – קליטת חברים חדשים לשכונה, כולל מימון בית והסכם שיוך חוזי

 שיוך – איסוף מידע ובעקבותיו גיבוש הצעות לציבור

 ערבי הסברה ולימוד לציבור הרחב.רשם: יוסי בוריס

מש"א:

דרוש/ה מזכיר/ה למשרדי ההנהלההתפקיד כולל:

• ניהול משרד

• מענה לטלפונים

• תיאומי פגישות

• הדפסות ותיוקכשורים נדרשים:

• תודעת שרות גבוהה מאוד.

• יכולת לתת מענה אדיב ומקצועי לחברים ולגורמי חוץ

• שליטה במחשב.

• דיסקרטיות.

היקף משרה – חצי משרה בין השעות 13:00-17:00

פסטיבל ארטנס – אירועי סיום שנת לימודים, יצירה ועבודת שטח

בתוכנית:

יום חמישי 21.6.12 ובשבת 23.6.12

19:00: פתיחה ותערוכה בית ספר לאומנות עכשווית של עתר גבע

20:00: הופעות של תלמידי ואורחי בית הספר והמנהל האמנתי שחר דור

22:00: ביום חמישי - מופע מוסיקת עולם

22:00 בשבת - מסיבה עם דיג'יי BUSH BEATSשישי 29.6.12 (ב- 21:00) ובשבת 30.6.12 (ב- 20:30)

פתיחה ותערוכה - אוצר - עתר גבע

מופע אנסבל והופעות נוספותלחברי הקיבוץ: כניסה חופשית לכל האירועיםפרטים מלאים באתר שלנו: www.artness.org/hebrew

בפייסבוק: Artness Home ובמשרד: 04-6374511// 054-8050652נשמח לראותכם:) - צוות ארטנס

קרקס שבזי – חוגג סיום שנה

במהלך השבוע האחרון של יוני, קרקס שבזי יקיים כמה פעילויות סוף שנה וגיוס תלמידים. יומיים מתוך השבוע הזה צפויים להיות אירועים גדולים.

האירוע השני הוא הפנינג לילדים ונוער עם מופעים של הקבוצות הצעירות וסדנאות.חברי עין שמר מוזמנים לאירועים הבאים:

ביום ה' 28.6.12 בשעה 20:30 – אירוע סוף השנה. המסלול המקצועי של הקרקס מעלה מופעי גמר שנה ואחריהם – מסיבה.

הכניסה לחברים במחיר הנחה של 30 ש"ח (במקום 50 ש"ח).ביום א' 1.7.1 - הפנינג לילדים ולנוער עם מופעי סוף שנה + סדנאות

16:30 – מופע ילדים

17:00 - סדנאות

19:00 – מופע בני נוער

התנסות של ילדים ונוער בתרגילי קרקס (10 ₪). הכניסה לחברי עין שמר – חינם.

להזמנת כרטיסים ומידע: 3208066 – 052פרוטוקול ישיבות ועדת רכב

נוכחים: יוסי בוריס, דני שורר, אדווה אברג'יל-בראון, חיה חרודי, גיורא ריפתין. מוזמן: גיל עמל (חשב)

1. דו"ח – גיל עמל ואדווה אברג'יל

2. עדכון מכירת רכבים – גיורא ריפתין1. גיל עמל: חודש אפריל עדיין במגמת ירידה בנסיעות החברים. כתוצאה מכך יש גרעון נוסף

של 30,000 ₪ הנובע מהוצאות קבועות הממשיכות לעלות (ביטוחים, דלק, עבודה, טיפולים וכו').אדווה: כרגע המצב בסידור סביר מבחינת עומס הבקשות. הצע מול ביקוש. בבוקר הסידור פנוי וניתן לקבל רכב ללא בעיה. אחה"צ יש עומס. לעיתים חברים נשארים ללא פיתרון. בימי שישי יש עומס. שבת – בדרך כלל פנוי. יש בעיה בזמינות רכבים גדולים.סוכם: יבוצע עדכון ק"מ וזמן אוויר כדגי להתמודד עם ה גרעון המתמשך. יכנס לתוקף בסוף חודש יוני 2012. לפי הפירוט הבא:

עלות ק"מ תעלה מ- 1.30 ₪ ל -1.70 ₪

זמן אויר – יעלה מ 2.80 ₪ לשעה ל- 3.40 ₪ לשעת שימוש.הוחלט לא למכור רכבים בשלב זה.2. עדכון מכירת רכבים

גיורא ריפתין מסר שמזדה 47 וטיוטה 11 – נמכרו. בכך הושלם מהלך צמצום צי הרכב נכון לעכשיו.

______________

ובנימה אישית ואחריות ציבורית: נכון לסוף רבעון ראשון של 2012 ולאור התוצאות של חודש אפריל, ענף ה רכב צבר גרעון של 170,000 ₪. לכן, אנו מבצעים מהלכים כדי להתמודד עם תוצאות אלה:

א. צמצום והקטנת צי הרכב על ידי מכירת 4 רכבים בעלות של כ- 90,000 ₪.

ב. עדכון עלויות זמן אוויר וק"מ. בשלב זה הוחלט לא לחייב על זמן אוויר בשישי-שבת (מ 12:00 ביום שישי ועד 06:00 ביום ראשון בבוקר).

כמו כן הוחלט לא לחייב על זמן אוויר בימי השבוע החל משעה 22:00 עד 06:00 בבוקר.כל הדיונים וההחלטות המתקבלים בועדת רכב, מובאים לדיון בהנהלת הקהילה ומגובים על ידה.לסיכום: הקפידו על ניקיון הרכבים, שימרו עליהם מסודרים ונקיים במיוחד בנסיעות לים או לחופש אחר.

דווחו על כל תקלה, מפגע או תאונה.

וזיכרו: אסור לעשן במכוניות הקיבוץ ואסור בתכלית האיסור להכניס בעלי חיים .אנו משקיעים זמן, כח אדם וכסף בשמירה על ניקיון הרכבים – בבקשה עזרו לנו. דני שורר

למיניפלסט דרוש/ה משווק/ת בארץדרישות התפקיד:

• שיווק מוצרי מיניפלסט במעבדות, קופות חולים ולקוחות שונים

• נסיעה ברחבי הארץ

• ניסיון בשיווק ומכירה

• משרה מלאה

המעוניין/ת יכול/ה לפנות לרוני גלעד לפלאפון 052-3796648

באתר הבריאות "מנטה" (ynet) מצאנו השבוע את המידע השווה הבא: מסנני קרינה ואיך לצרוך אותםמה אומרים המספרים שעל האריזה, ומה זה בכלל SPF?

המושג SPF, (ראשי תיבות של (Sun Protection Factor, מציין את משך הזמן שהתכשיר מאפשר לנו להיחשף לשמש (ליתר דיוק, לקרני ה־UVB הקצרות), בלי שניפגע מכוויות ואדמומיות בעור.

אם, למשל, מצוין SPF 15, פירוש הדבר שמסנן הקרינה אמור להגן על הגוף למשך כ-300 דקות שהן חמש שעות (300=2015X).אז בעצם אין צורך ב-SPF גבוה מ-15?

טעות. מידת יעילות התכשירים נבדקה בתנאי מעבדה, ולכן היא לא מתחשבת בתנאים סביבתיים כמו מים, זיעה, לחות וחום שפוגעים ביעילות התכשיר. נוסף על כך התחשיב אינו כולל הגנה מפני קרינת UVA שמאיצה את הזדקנות העור.

לכן רצוי לבחור תכשיר המכיל SPF שבין 30 ל-35, וכאמור, מגן בפני קרינת UVA.על התכשיר שלי כתוב שהוא מספק הגנה מקרני UVB. האם זה מספיק?

לא. וכדי להבין למה, נתחיל מההתחלה: קרינת השמש (UV) מחולקת לכמה קבוצות: קרני UVB מהוות כ-5% מהקרניים, קרניי UVA מהוות כ-94% מהקרניים, ו-1% מהקרניים הוא למעשה תתי קבוצות אחרות (UVC ,UVD וכו').

קרני UVB הן קרני השמש הקצרות, שנזקיהן מתבטאים בכוויות שמש קלות. קרני UVA הן קרניים ארוכות, שגורמות לנזק פנימי מצטבר העלול להתבטא בהזדקנות מוקדמת של העור וסרטן עור קטלני.

חשוב לבחור תכשיר שיספק הגנה גם מפני קרינת UVA.מה עדיף: קרם פנים עם מסנן קרינה או גם וגם?

תלוי במידת החשיפה המתוכננת לשמש. אם מדובר ביום עבודה שגרתי במשרד, אפשר להשתמש בקרם פנים המכיל מסנן קרינה בלבד.

אבל אם מדובר ביום הכולל שהייה בחוץ, הישארו נאמנים לקרם הפנים הרגיל שלכם, ועליו הוסיפו קרם הגנה ייעודי, שאותו יש לחדש מדי כמה שעות.איך יודעים אם תאריך התפוגה של מסנן הקרינה לא פג?

לפי החוק, היצרנים חייבים לציין את תאריך התפוגה על התכשירים. באופן כללי, אם לא פותחים את האריזה, חיי המדף של התכשיר מגיעים לכמה שנים.

מרגע פתיחת האריזה תאריך התפוגה הוא בדרך כלל שנתיים. אבל כל האמור לעיל תלוי באילו תנאים התכשיר נשמר. חום ולחות מאיצים את קלקול המוצר, לכן מומלץ לא להשאיר את התכשיר חשוף לשמש ישירה (במכונית, למשל).

אם מרקמו של התכשיר וצבעו אינם אחידים והריח לא נעים, הימנעו מלהשתמש בו, גם אם תאריך התפוגה טרם הגיע.