חפש בעלונים קודמים

עלון 9 (11) (5828) ה' אדר ב' תשע"א 11.3.11-


 


 

תחרות
תחפושות
עולמית

מהודו ועד כוש

כבר חשבתם למה תתחפשו?

השנה תחרות תחפושות שכדאי להשקיע!

עם צוות שופטים משעשע

פרס שווה לזוכה!!!

יום שישי 18-3-11


 

21:30 טרמינל חדר האוכל

עין שמר צהלה ושמחה


 


 


 


 


 


 

מתי פורים? כל השנה


 


 

נתוני פתיחה:

דפנה בן מיור (23)

הבת של רותי ויובל

הכשרה מקצועית: שנתיים לימודי תיאטרון,

קורס איפור כלות ואיפור אפקטים.


 

יונתן וקנין (23)

יליד ירושלים גדל בחדרה. למד בבי"ס הדמוקרטי ובכיתה י' עבר ל"מבואות עירון"

עבד עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים.


 

היום מתגוררים בעין שמר במעמד של עצמאות כלכלית.


 

עוד משהו: פצחו בזוגיות, איך לא, במהלך פורים ב"מבואות עירון" - דפנה הייתה "ארנבת" יונתן היה לבוש במעיל שחור (לא בדיוק תחפושת). מאז הם ביחד.

 


 

יוזמה ברוכה: "עלילות היער הקסום" - הפעלות לימי הולדת ואירועים

מכוון לילדים בין הגילאים 4-14 .


 

התחלה: כבר כילד בבי"ס הדמוקרטי יונתן נמשך למחוזות הפנטזיה. עבד אצל אדם שעושה הפעלות ימי הולדת. דפנה הצטרפה לעבודה זו ותוך חודש-חודשיים הפכנו לראשי צוות. עקפנו בעלי ניסיון רב בהרבה משלנו, עד שהחלטנו להקים חברה משלנו.


 


 


 


 


 


 


 

עוסק מורשה: ב – 1.10.2010 הקמנו את החברה שלנו. אנחנו מעסיקים אנשים נוספים – לפי הצורך. לכל פעילות מגיעים


 

בין 3 ל- 7 מפעילים לפי כמות הילדים ולפי הצורך. אנחנו בנויים לכל כמות ומספר ילדים.


 

שיווק: משווקים בעיקר באמצעות האינטרנט: www.hayaar.com .

רבים פונים לאחר שקיבלו את הנתונים שלנו או נחשפו אלינו דרך אירועים אחרים. יש שמגיעים לאחר שעברו במקרה ליד אירוע שלנו. לכמה משפחות כבר הוזמנו פעם שנייה, כי עשינו יום הולדת לאח אחד וגם השני ביקש אותנו.

80% מהלקוחות הם לקוחות חוזרים, כאלה שראו אותנו בפעילויות קודמות.


 

השטיח האדום: הפקנו סרט שהגיע לפסטיבל "אקולייד" בארה"ב בו השתתפו סרטי אנימציה שהופקו בעלות של מיליונים, וזכינו בציון לשבח.

 


 


 


 


 


 

מוצר: אנחנו משווקים אירוע של כשעתיים וחצי (תלוי בגיל הילדים). מתחיליים בסיפור פנטזיה קצר, שהוא בעצם משחק הפעלה שיש בו חוקים.

לאחר הגדרת החוקים, מתחלקים לקבוצות של אבירים, פיות, קוסמי אש, מזמני מפלצות, כוהנים, פיראטים, נינג'ות, סמוראים, רומאים ובני ישראל (לפי אופי הסיפור).


 

בנינו הפעלות לחגים כמו ל"ג בעומר (רבי עקיבא מגיע לביקור אצל בר-כוכבא) ולחנוכה (מכבים, יוונים וכל "שאר ירקות" של החג).


 

קונפליקט מהחיים: הפעלה מאוד פופולארית לגילאי 4-6 נקראת "סתיו-סתיו".

עונות השנה עקשניות ולא מתחלפות מעצמן. בעיקר הסתיו שמסרב ללכת. הילדים בתפקיד אבירי הקסם ופיות היער צריכים לעזור להן להתחלף. יש מספר דמויות המקדמות את העלילה כמו זקן היער שהוא קצת חירש אבל יודע הכול על היער וצריך להתייעץ איתו.

או הברברי הסיבירי הלבן שאוהב בננות – ורוצה רק עונה אחת כל השנה - קיץ.

הם לומדים את קסם הסתיו אבל גם את התחלפות העונות.


 

פסיכולוג צמוד: בדרך כלל יושבים עם המשפחה או המזמין אך לפעמים גם מחליטים בעצמנו מה נכון לאירוע. ההתאמה היא לפי גיל הילדים המשתתפים. אנחנו מביאים איתנו תחפושות.


 


 


 


 


 


 


 

תחפושות: בסיוע מתפרת עין שמר, יצרנו מלאי תחפושות, תלבושות ואביזרים.


 

יועץ ועצה: התייעצנו עם מהנדס טקסטיל לגבי התחפושות. בתחום הפסיכולוגי אנחנו סומכים על ניסיוננו וקצת על ניסיונה של אמא של יונתן שהיא במקצועה "דרמה-תרפיסטית".


 

זה לא יגמר בדם: יפה לראות ילדים בני 10-11 שבהתחלה הם מאוד אלימים ותוקפניים ובסוף הם כבר שוחרי שלום, לומדים למגר את התוקפנות והאלימות.

יש גם הפעלות שמלמדות לקבל את השונה והאחר. הדגש בפעילויות שלנו זה שיתוף פעולה...


 

אתגר חדש: בפורים נקיים פעילות ל 1000 ילדים בהוד השרון. תיגברנו את מספר המפעילים ונעזר במפעילים מהמקום. תמיד שואפים ללמעלה ולעוד פעילות ואתגרים.


 

הזמנה פתוחה: מזמינים צעירים מהקיבוץ (מכיתה י' והלאה) ליצור קשר ולהצטרף אלינו.


 

שאיפות: בקיץ הקרוב לעשות קייטנה בסגנון קצת אחר. הולך להיות בכיוון ההיסטוריה וההמצאות. אולי בשיתוף סרגי מהחממה.


 

ילדים זה שמחה: יונתן: באה אלי ילדה שאמרה לי בסוף הפעלה "עכשיו אני כבר לא מפחדת ממפלצות".יפה לראות את הילדים המפחדים שמתגברים על הפחד.

דפנה: הילדים מחבקים בסוף הפעילות כדי להודות לנו. כיף לסיים פעילות בכל כך הרבה חיבוקים.


 

 


 


 

לקראת פירסום ההצעה השיתופית

 

לאחר עבודה מאומצת של שלושה חודשים בהנחייתו של משה רונן, אנחנו עומדים בשלבים הסופיים של עריכת חוברת ההצעות לשינויים ברוח הקיבוץ השיתופי. כפי שהבהרנו בעבר, במסגרת הזמן הקצר שעמד לרשותנו והאמצעים הכמעט אפסיים בהם השתמשנו, ההצעה היא הצעת מסגרת המעלה את הרעיונות המרכזיים והגדלים הבסיסיים עליהם מושתתת הצעתנו. הצעתנו כתובה בשפה ברורה, ללא ניסוחים של עורכי דין וללא סעיפים וסעיפי משנה כך שהיא תהיה ברורה ונוחה להבנה לכל אחד. כמו כן ההצעה מלווה בבדיקת היתכנות כלכלית כדי להבטיח שמה שאנחנו מציעים ניתן גם ליישם. אנו מאמינים שלאחר שהחברים יחשפו להצעה, הם יזהו את יתרונותיה ויגיבו בהתאם.

לפני מספר ימים חילקנו לחברים דף ראשון המאזכר בשורה אחת לכל שינוי, חלק מהשינויים המוצעים על ידנו.

בעוד כ – 10 ימים נחלק לכל החברים את תקציר חוברת ההצעות שלנו כאשר החוברת עם הנוסח המלא (והמחייב) של הצעתנו תהיה במזכירות הטכנית וכל מי שירצה יוכל לקבלה.

בהמשך, נקיים מספר מפגשים עם החברים כדי ללמוד, להבין ולשאול על ההצעה הכתובה (לוח זמנים המפרט את מועדי המפגשים העתידיים יפורסם בהמשך).

הצוות לשינוי שיתופי

 


 


 

פותחים שבת

השבוע, קבלת שבת חגיגית בסימן חג הפורים הקרב ובא עלינו לטובה.

על החג עדה גבע.

------------------------------------------------------------------------------

רוב תודות למירב חופי על הדרשה העשירה והמרגשת על פרשת "פקודי". אתמקד בשני עניינים מתוך דבריה: 1. הזווית האישית - סיפרה שבקוראה פרשה זו היא מרגישה מייד בבית, כי הפרשה מזכירה לה שני אנשים מאד אהובים ויקרים לה: את חופי- אבא שלה, באמצעותו של בצלאל בן אורי בן חור חרש הברזל, הזהב והמתכות של המשכן, ואת בִּתָה סהר, באמצעות הרוקמות- האורגות- והצורפות של המשכן. 2. ההיבט הספרותי - אמרה שהפרשה, לכאורה, אינה נראית דרמטית, אך למעשה מתחוללת בה דרמה שקטה ועדינה: לאט, לאט נבנה המשכן שלב אחר שלב, עד הגיעו לשיא: "וַיְכַס הענן את אהל מוֹעֵד, וכבוד ה' מָלֵא את הַמִשְכָּן". כלומר עם השלמת תהליך הבנייה והיצירה הפיזיים ממלא ה' את המשכן ברוחו, ורוח זו מעניקה לבני ישראל אנרגיה מוסרית מאחדת. כל התהליך הזה מסמל את הדרך שאנו עושים גם היום: לומדים, מְפַתְחִים, ובונים עצמנו עד אשר מגיעים אל ההבנה, העומק וההשראה.

-----------------------------------------------------------------------------------

חן, חן לגיורא פיידמן, ולאמיתי ששון על הנגינה והשירה שובת הלב. ענה


 


 


 

עדכון מס' 3 לקיבוצי הבעלות - פברואר 2011

קטעים מדו"ח מנהל "מבואות עירון" רונן דורי


 

תוכנית "דרך ערך" בפנימיות המנהל לחינוך התיישבותי: משרד החינוך וצה"ל החליטו על מיזם חינוכי שנועד לעודד תלמידים לשרות משמעותי בצה"ל. נציגיהם הגיעו גם אלינו לפגישה חניכי הפנימייה בכיתות י' – י"ב. על אף שברמת התוכן יש לנו הערות, סה"כ היה ערב מוצלח. קצין חינוך ראשי, שאחראי על המיזם כולו, היה שותף לפעילות ב"מבואות עירון". המשך הפעילות נקבע ליום שני אחה"צ, יום פעילות קבוע, שבו מחויבים חניכי הפנימייה להשתתף. הפעילות הזו העצימה ויכוח קיים בפנימייה, בסוגיית חובת הנוכחות ביום הפעילות הקבוע. על כך אעדכן בישיבה.


 

גמר כדור – עף בליגת העל לתיכונים: בהתרגשות גדולה הגענו לגמר, אך לא ניצחנו. אני רוצה לפרגן לשחקנים ולצוות המקצועי בראשותו של תומר על העבודה הקשה ועל הרוח הספורטיבית. יש להזכיר שהפסדנו לקבוצה (תיכון מוסינזון) אותה ניצחנו לפני שנה, ניצחון שהעניק לקבוצה שלנו את הזכות לייצג את ישראל באליפות בסין. בסוף המשחק ... הקבוצה המנצחת ניגשה אלינו ואמרה כי היו מתחלפים אתנו...


 

ציון 100 שנה לתנועה הקיבוצית: החודש ציינו בחצר הראשונים בעין שמר

100 שנה לתנועה הקיבוצית. המפגש והסיור במוזיאון היו מוצלחים ומעניינים.

ההרצאה שהזמנו הייתה פחות מוצלחת...


 

שער הכניסה למוסד: בימים הקרובים (תלוי במזג האוויר), נזיז גדרות באזור השער הראשי, כך שמרחב התמרון בחנייה יגדל. במסגרת זו, נציב בשער הראשי "בוטקה" חדש וגדול יותר. ה"בוטקה" הישן יעבור לשער האחורי.


 

תכנון שיפוצי קיץ: התוכנית שלנו לקיץ זה אמורה להתמקד בהוספת אמצעים טכנולוגים בכיתות (הדבר ילווה בהשתלמות מורים בתחום), ושיפוץ "עומק" במעבדה בקומה הראשונה, בדומה לשיפוץ בספרייה. צוות המדעים שותף לבניית התוכניות. שיפוץ המעבדה, הוא הזדמנות לשדרג את היחס שלנו להוראת המדעים במוסד בכל הרמות.


 

מדיוני ההנהלה הפדגוגית


 

תוכנית מצוינות בחטיבה עליונה – אילנה, מנהלת חט"ע, מובילה את הדיון בנושא. ההנהלה החליטה כי תוכנית מצוינות תעלה לחט"ע. אנו בשלב הבחינה איזו תוכנית עדיפה, האם מתכונת המצוינות בחטיבת ביניים, או פתיחת כיתת אם לתלמידים העומדים בקריטריון של מצוינות אקדמית.

הוקרת תלמידים מצוינים בתחום האקדמי ובתחום החברתי – ההנהלה החליטה לקדם את הנושא ולקבוע את הקריטריונים . החלטה זו היא אחרי שנים ארוכות של דיונים ודחיות. הכרענו בתחום העקרוני, ואנו עכשיו בשלב הפרקטי. מירב ואורי מובילים את הדיון בנושא.

זהו להפעם, ניפגש בישיבה – רונן דורי


 


 

לילה חינוכי בקיבוץ


 

לפני מספר שבועות, הביע שלמה בורלס, מעל דפי העלון, את אכזבתו האישית, שפרויקט "הלינה החינוכית" לא צלח את הצבעת הקלפי. חבר אחר, שהזדמן לחדר המערכת, הצטרף בשאלה האם זהו סוף פסוק לפרויקט? פניתי אל מובילי הפרויקט לברר מה קורה – והתברר, שגם בעניין זה, שלמה בורלס לא לבד.

"גם אלינו הגיעו חברים מאוכזבים לאחר הצבעת הקלפי" אומרים טובית שפירא וזיו חדוותי "בעקבות ההתנגדויות ששמענו - הלכנו לעשות שיעורי בית, ולחפש תשובות ופתרונות חדשים".

ואכן, בשיחת הקיבוץ הקרובה יעלה הנושא שנית, לאחר שהצוות המוביל את הפרויקט "עשה חושבים" מתוך רצון להקשיב לציבור ולחששותיו.


 

 


 

מה גיליתם בבדיקה שערכתם?

טובית: חשוב לנו להבהיר, שעשינו כל מאמץ, יחד עם ניב מרכז המשק, לבדוק האם יש מבנים אחרים המתאימים לפרויקט. נבדק הלול שבין מוזיאון הטרקטורים למבנה קוקי-מן, ונמצא שהוא קטן מדי ולא ניתן להרחיבו לשום כיוון כי הוא חסום מכל עבריו במבנים אחרים.

הבעיה היא שבפרויקטים מסוג זה יש מסה קריטית של מספר מקומות לינה שמתחתיו אין כדאיות כלכלית לפרויקט.


 

מבנים נוספים?

טובית: נבדק הלול שליד הנה"ח (מבנה המגנטים לשעבר) ונמצא שהוא מאוכלס כרגע על ידי חמישה גורמים, שלא ניתן להוציאם או לספק להם מקום חלופי. כמו כן נעשתה בו השקעה גדולה ע"י מיניפלסט, שלא הגיוני לבטלה. בנוסף זהו מבנה, שבאופיו ופריסתו – אינו מתאים לצרכים של לינה חינוכית. לכן - חזרנו למבנה המקורי – הלול שבין החממה לנגריה.


 

במה שונה ההצעה כרגע מההצעה הראשונית שהוגשה?

טובית: התרחקנו ממגורי החברים ויצרנו חציצה בין הפרויקט לבין הכביש. אתר


 


 


 

הלינה יתפוס רק את החלק הדרומי של מבנה הלול (משרדי הבניין יישארו במקומם) ומתחם הפעילות עובר דרומה לאזור שמול הנפחייה.

מול מבנה הלינה יונחו 2 מבנים טרומיים לשירותים ומקלחות (בנים בנות). יבנה ויוקם קיר אקוסטי שיסגור את המתחם בכיוון צפון ויחסום רעש אפשרי לתושבי השכונה הקרובה. באזור הקרוב למגורי חברים - הילדים יתקלחו וישנו בלבד.


 

תהיה פה חומת ברלין באמצע הקיבוץ?

טובית: בכלל לא! זהו קיר צר ומכוסה בירק. לא מדובר בחומת בטון.


 

למיטב התרשמותי, הפרויקט מזוהה עם המוזיאון. האם זה נכון?

טובית: היוזמה היא של תיירות עין שמר, גוף שאני עומדת בראשו. זוהי הפעם הראשונה שמצאנו פרויקט שראוי להביאו לקיבוץ. יש סינרגיה בכך שהמוזיאון מהווה אתר שבו בתי הספר יכולים לעשות סיור לימודי ובכך שניתן לשלב עבודה של עובדי המוזיאון (מנהלים + עובדים) גם בפרויקט ובכך לחסוך כסף לכול הצדדים.
אבל זה ממש לא פרויקט של העמותה אלא פרויקט של הקיבוץ.

המשך ←


 


 


 

אם כך - מה ההשקעה הנדרשת מעין שמר ומה הצפי להחזרתה?

טובית: העלות המשוערת היא כמיליון וחצי ₪ , שנקבל כהלוואה מהבנק בפריסת החזרים. ההלוואה תוחזר מההכנסות. הפרויקט אמור להתחיל להראות הכנסות קטנות כבר מהשנה הראשונה (לאחר תשלום ההלוואה + תפעול שוטף). אנו צופים להחזר ההשקעה תוך 5 שנים .


 

אחת ההתנגדויות ששמעתי התייחסה לכך, ששוב "מופקע" שטח במרכז הקיבוץ, לטובת אורחים או אנשים מבחוץ

טובית: זה לא מדויק. בניגוד למקום כמו בית אקשטיין למשל, שגודר והוצא למעשה מהחצר הקיבוצית, כאן אזור ההתכנסות ופעילות התלמידים, יהיה פתוח להנאת חברים וילדים שיוכלו להשתמש בו במרבית ימות השנה.


 

איפה תתקיים הפעילות החברתית של התלמידים?

טובית: בשטח שבין אולם הספורט לנפחייה, לצד מבנה הקרקס. יש יתרון נוסף לתכנון המוצע עכשיו: השביל הצמוד למבנה הנפחייה וארטנס – יישאר פנוי לתנועה מחוץ לפרויקט ולא תהיה בעיית גישה למחסן הגד"ש, נגריה, אבוקדו, ארטנס, נפחייה ועוד.


 

תזכירי לנו למי מיועד הפרויקט

טובית: הלינה תהיה במסגרת "מסע ישראלי" שהוא פרויקט יוקרתי של משרד החינוך עבור כיתות י"א. התלמידים היוצאים למסע עוברים הכנה מקיפה בבית הספר וחותמים על חוזה התנהגות. המסע מלווה בצוות מורים מתוגבר. נציין כי בתי ספר רבים נמצאים ברשימת המתנה להשתתפות בפרויקט.


 


 


 


 


 

למה זה חשוב שילונו דווקא בקיבוץ?

טובית: לרבים מאיתנו חשובה השמירה על מורשת התנועה הקיבוצית והנחלתה לדורות הצעירים. לינת התלמידים בקיבוץ תעלה את נושא הקיבוץ לסדר היום בתכנית "מסע ישראלי" וזוהי הזדמנות להפוך את עין שמר למרכז חינוכי ערכי של התנועה הקיבוצית והרעיון הקיבוצי.


 


 

הועלו חששות שהילדים יסתובבו בקיבוץ ללא השגחה ושמירה. איך תדאגו לזה?

טובית: יש להבין שעל פי חוזר מנכ"ל משרד החינוך, שתקף גם עבור טיולי "מסע ישראלי", אסור לילדים להסתובב במהלך כל הטיול ללא השגחה. יתרה מזאת, חוזר מנכ"ל גם מחייב, שמתחם הלינה יהיה סגור בשער מאויש ע"י שומר, כך שהילדים אינם יכולים לעזוב את המתחם בעצמם. עזיבת המתחם תהייה באופן מאורגן ומסודר לארוחות או פעילויות הנכללות בתוכנית.


 


 

יש לנו תחרות?

טובית: הביקוש בבתי הספר לפרויקט הוא רב מאוד. להנהלת "מסע ישראלי" יש מחסור במקומות לינה ואנו מקבלים פניות חוזרות ונשנות לקדם את הקמת האתר.

ידוע לנו, ששלושה מקומות נוספים (קיבוץ בעמק חפר ושני אתרים נוספים) בוחנים, כמונו, הקמת לינה חינוכית לאותה מטרה. כיוון שבאזור יש צורך באתר אחד בלבד, הרי הראשון שיצליח - יזכה ובאחרים כבר לא יהיה צורך. לכן חשוב שנחליט מהר...


 


 


 

המשך ←


 


 


 

(סוף ראיון עם טובית)


 

איך מבטיחים את הכדאיות הכלכלית של הפרויקט?

טובית: יש לנו התחייבות בכתב מהנהלת "מסע ישראלי", למספר לינות שמבטיח כדאיות כלכלית. מעבר לכדאיות של אתר הלינה, יש לפרויקט גם רווחים משניים – הרבה קונים בכלבו, פוטנציאל גדול של

אוכלים בחדר אוכל, ותוספת משמעותית של מבקרים לחצר ולחממה – כל אלה מגדילים מאד את הכדאיות.


 

אז הכול עניין של כסף?

טובית: לא רק. אנו מאמינים שלפרויקט יש גם רווחים לא כלכליים. מבחינה חברתית – הוא יספק מקומות עבודה


 


 


 


 


 


 

לחברי קיבוץ, מבחינת איכות חיים –

הוא ישדרג אזור שכיום הוא מוזנח

ויהפוך אותו למקום בילוי נוסף לחברים וילדים ומבחינה אידיאולוגית – הוא

מאפשר לנו להשפיע משהו מהרוח הקיבוצית על נוער ש"לא ידע את יוסף".


 


 

איך אתם נערכים לסיבוב שני של דיון והצבעה ?

טובית: בחדר האוכל יתלה שרטוט חדש שמציע את השינויים שנעשו בתכנית. המעוניינים לקבל מידע נוסף – מוזמנים לפנות אל זיו או אלי ונשמח לספק כל הסבר שיידרש.

כולנו תקווה שהחברים יבינו את חשיבותו של הפרויקט, ויתנו את קולם לקידומו.


 


 


 

 

שיחת קיבוץ - ביום ב' 14.3.11 –

באותו המקום ובאותה השעה


 

לבקשת אילן שדה, יו"ר המועצה האזורית מנשה – הקטע הבא:


 

לאילן שלום רב,

הנדון: התנצלות

אני מבקשת להביא בפניך את התנצלותי.

הדברים שכתבתי, אמנם היו חריפים ובסגנון לא יפה ואני מתנצלת על כך שפגעתי בך. גם הציור שליווה אותם היה לא הולם. אין ספק – יתכן ונסחפתי קצת. כמו כן, יתכן שהדברים שכתבתי אינם נכונים – וגם על כך התנצלותי.


 

אני מכירה בכך שלאורך השנים בהן אתה מכהן בתפקיד יו"ר המועצה האזורית מנשה, סייעת רבות לקיבוץ עין שמר בדרכים שונות. כמו רוב הציבור - לא על כולן ידעתי. אני מצטערת ומתנצלת על כך.


 

נושא כביש הכניסה הדרומי לעין שמר – מציק לחברים רבים בעין שמר. זהו סיפור שנמשך שנים רבות ולדעת רבים אצלנו – שנים רבות מדי. אולי העובדה שאני חשופה לכעס הרב בנושא זה של החברים בשטח, הביאה לכך שאכתוב בשפה חריפה, שבהחלט אינה ראויה.


 

לגבי הטענה,שלא אפשרתי לך להגיב, אזכיר, שלפני מספר חודשים פרסמתי את תגובתך בנושא זה בעלון עין שמר. בכבוד רב, נירה כהן


 


 


 


ליובל אפשטיין

המתגייס לצה"ל

חזק ואמץ ובהצלחה

ובעיקר שמור על עצמך

ועדת קשר וצעירים


 


 


 


 

שלמה אתה לא לבד

לשלמה בורלס שלום,

אני קורא את טורך בעלון המשק בהנאה מרובה, מסכים עם כל מה שאתה כותב ואומר.

אני בטוח ויודע שעוד חברים רבים חושבים כמוך.

גם אם יש הרגשה כאילו אנחנו בתקופת הפוגה, חשוב לי לומר לך שאני איתך, בתקווה שהרעיונות והמחשבות של שנינו יתגשמו על הצד היותר טוב והיותר נכון. אבנר ארבל


 


 


 

מש"א


 

פניה שנייה: דרוש/ה רכז/ת ועדת רכב


 

דרישות התפקיד:

 

- ריכוז ועדת רכב.

- אחראי/ת על כתיבת תקנונים

ואכיפתם.

- פתיחה וסגירת כפתורי חברים

הדרכת נהגים חדשים.

- מעקב אחר נהיגת החברים

- אכיפת חוקים פנימיים.

- קניית/ מכירת רכבים בתאום

עם מנהל/ת קהילה והמוסך.

- קשר עם סדרנית רכב והמוסך.

 

ניתן להציג את המועמדות לעידן יגודה עד ל – 27.3.11


 


 

אחרי פורים מגיע פסח

אם אתם צריכים עזרה בניקיונות, עיישה תשמח לסייע: 050-7928860


 


 

פורים סובב עולם!!!


 

רגע לפניי כמה ענייני פורים חשובים:


 

מחזירים עטרה ליושנה

כמיטב המסורת חבריי עין שמר מגעים למסיבת פורים בשמחה וצהלה.

בשנה שעברה הגענו למצב שהמסיבה הייתה המונית והדומיננטיות הייתה של אורחים.

השנה נקטנו באמצעים רבים לטובת הנושא, בכוונה להיות הרוב
במסיבה שלנו.

אז חברים וחברות בואו בהמוניכם ונחזיר עטרה ליושנה.


 

הופעות:

הבמה פתוחה להופעה נוספת מעניינת ומצחיקה. אז קדימה! זה הרגע לצאת מהרצינות לקחת יוזמה ולתת הופעה.


 

תורנות פירוק פורים:

משימת הפירוק חשובה ורוח ההתנדבות חשובה מאוד מאוד.

השנה יוזמנו 14 תורנים וכולם יקבלו פתקים בתאי הדואר.

כמו כן אנחנו מפרסמים את שעות הפירוק, כך שמי שמתעורר ומתחשק לו או לה

לתרום לקיצור הזמן מוזמן להגיע:

יום שבת 19.3.11 בשעה 13:00 בחדר האוכל.

החלפות ושינויים בתורנות הם באחריות התורנים.

פורים כייף לכולנו.


 

וכמובן אנחנו מזמינים את כל מי שפנוי לבוא לעזור בהכנות ביום חמישי 17/3 משעה 17:00 וביום שישי 18/3משעה 9:00 למעלה בחדר האוכל!!!


 

מחסן תחפושות ייפתח לחברים בימים הבאים:

יום ב' 14/3 בשעות 16:00 - 17:30

יום ג' 15/3 בשעות 20:00 - 21:30

יום ה' 17/3 בשעות 19:00 - 20:00

יום ו' 18/3 בשעות 12:00 – 13:00


 

לא לשכוח, השנה תחרות
תחפושות עולמית עם פרס מעולה לזוכה אז בואו בהמוניכם להתחפש!!!

להתראות צוות פורים


 


 


 

הרחבת ההסכמות...


 

המפגש עם עו"ד מארי קושניר, כמו גם החוברות עבות הכרס שחולקו לחברים, העלו לא מעט שאלות ותהיות לגבי החיה שנקראת "תיקוני תקנון". אז הנה כמה הבהרות:


 

מהו תקנון הקיבוץ

תקנון הקיבוץ הוא המסגרת המשפטית לכל החלטות הקיבוץ. מצד אחד, הוא כפוף לתקנות האגודות השיתופיות (הקיבוץ הוא כידוע אגודה שיתופית), ומצד השני – כל החלטות הקיבוץ כפופות לתקנון.


 

מה הקשר של התקנון לשינוי

תקנון קובע עקרונות - תוכנית השינוי קובעת דרכי ביצוע.

רוב הקיבוצים המתחדשים עשו אותם שינויים בתקנון, אבל בפועל יש שוני עצום בתוכניות המפורטות. השוני מתבטא בנושאים כמו רמת המיסוי, רמת הסיבסוד בתחומים שונים,

שיוכים וכו'.

כיום יש לעין שמר תקנון של קיבוץ שיתופי (כל רכושו של החבר שייך לקיבוץ, הקיבוץ חייב לדאוג לכל צרכי החבר). תוכנית השינוי מדברת כמובן על רכוש פרטי והכנסות אישיות, ומעבירה את האחריות לפרנסה אל החבר. כדי לקבל תוכנית כזאת, אנו חייבים לבצע שינוי בעקרונות היסוד המופיעים בתקנון.


 

כל תיקוני התקנון הם כדי לאפשר את תוכנית השינוי

לא! יש הרבה תיקונים שנובעים מרוח הזמן. למשל, תיקון שפוטר אותנו מהחובה לקבל את אישור התנועה לכל מיני החלטות, או מהחובה שכל חברי הקיבוץ יהיו חברים בהסתדרות הציונית העולמית... תיקונים אלה יובאו לקלפי כחטיבה נפרדת.


 

מה זה "הרוב הדרוש"

תיקוני תקנון אפשר לעשות רק ברוב מיוחס, שמכונה גם "הרוב הדרוש". בתקנון עין שמר כיום "הרוב הדרוש" הוא 75% מבעלי זכות הצבעה. רשם האגודות השיתופיות מציע שהרוב הדרוש יהיה 75% מהמצביעים, ובתנאי שהשתתפו בהצבעה לפחות 2/3 מבעלי זכות הצבעה (ואם לא הגיע מספר מספיק לקלפי, אז בהצבעה חוזרת – כל מספר מצביעים שהוא).


 

מה אנחנו מציעים

הצוות המליץ על הרוב של הרשם. בשיחה הציע משה רונן, שהרוב הדרוש יהיה 75% מהמצביעים ולא פחות מ-60% מבעלי זכות בחירה. בעניין זה נצטרך להגיע להסכמות.


 

איך תהיה ההצבעה

תיקוני התקנון יגיעו לקלפי יחד עם ההצבעה על השינוי, כי בשני המקרים יש צורך ברוב גדול מאד, וחבל לטרטר את החברים פעמיים. בהצבעה יהיו שני סעיפים:

 1. שינוי אורחות חיים לפי חוברת השינוי + תיקוני תקנון נדרשים
 2. תיקוני תקנון כלליים (שאין להם קשר לשינוי אורחות חיים)


 


 


 

לאן שייך סעיף "הרוב הדרוש"

הוא שייך לתיקונים הכלליים, אבל ייתכן שבגלל רגישות הנושא, נציג אותו כסעיף נפרד.


 

האם גם השינוי "ברוח שיתופית" מצריך תיקון תקנון?

רק אם הוא חורג מהתקנון הקיים (לדוגמה – אם ההצעה כוללת תגמול דיפרנציאלי או שיוך נכסים). אם לא – אז אין צורך בתיקון תקנון, והקיבוץ יכול להחליט על כל רוב שיבחר.


 

תקנון הקיבוץ השלם יחד עם כל התיקונים המוצעים, יפורסם בימים הקרובים באתר הקיבוץ ויישלח גם במייל לחברים.


 


 

לחברים שלום,

בשעה טובה נחתם הסכם מול הקבלן, ואנו נמצאים בימים אלו בהתארגנות להתחלת

בניית 6 יחידות. העבודות יחלו במהלך חודש מרץ ואמורות להסתיים עד סוף שנה זו.

העבודות אמנם מתבצעות בקצה הקיבוץ, ואנו מבקשים מהשכנים הסובבים והחברים בכלל לסבלנות ואורח רוח עד סיום הבנייה.

המימון, בשלב זה, ע"י הקיבוץ. אנו מנסים לסיים את ההתקשרות מול הבנק וכן להביא לידי גמר את ההתקשרות עם " אמפא מליבו" כפי שאושרה באסיפה.

כולנו תקווה שתנופת הבנייה והעשייה תשרה עלינו אווירה טובה יותר.

                                                            בברכה, יוסי בוריס וניב רונן


 


 


 

ביום שישי 11.3.11 בשעה 21:30 במועדון לחבר

"ע ג' מ י"

סרטם של: סכנדר קובאטי וירון שני


 

המבקרים כתבו: "יצירת מופת". "הסרט הישראלי הטוב ביותר".

בכל מקרה – סרט נפלא.

פסיפס מצמרר של החברה בישראל, בו אחוזים יהודים וערבים, ישראלים ותושבי השטחים הכבושים – בעלילה שאין בה טובים ורעים, רק בני אדם שחייהם מורכבים מזעם ורוך,ייאוש ותקווה, יזע ודמעות – וכל החומרים האלה מתפוצצים לכולנו בפנים.

כל השחקנים - מרגשים בכנותם ובאמינותם.

בשורה תחתונה: סרט שלא מפחד מהאמת ולא בורח מן המציאות.

התוצאה – מורכבת, חכמה ומכבדת את הדמויות ואת הצופים.

סוג של אגרוף בבטן.


 


 

עניין לציבור


 


 

נשיאים וגשם

עד סוף פברואר הגענו ל – 362 מ"מ.

ואז הגיע מרץ, או בשפת האיטלקים: "מארצו פאצו" שזה ביידיש "מרץ המשוגע", ובשלושה ימים המטיר 36 מ"מ! בינגו!

זה מציב אותנו על 398 מ"מ בסך הכל.

האם זו מתנת פרידה מהחורף? האם זו התעוררות מאוחרת? לעננים פתרונים....


 


 

ובין טיפה למבול - בקיבוץ השכן ברקאי

בדפי מידע של "השכנים מההר" קראנו, שבטקס חגיגי נמסרו המפתחות ל – 7 המשפחות הראשונות, מתוך 26 משפחות השלב הראשון בשכונת ההרחבה, המיועדת לבנים נקלטים ולחברים חדשים.

הדיירים הן משפחות צעירות המתפרנסות ממקצועות חופשיים מחוץ לקיבוץ.

וכדי שיכאב לנו עוד קצת, בגיליון יום שישי של ידיעות אחרונות, צוינו "השכנים מההר" כאחד מהקיבוצים הפופולאריים ביותר לרכישת דירה בשכונת הרחבה.

ברכות לשכנים, עם קורט קנאה ומשאלה שהלוואי עלינו ...


 

ובינתיים – אל תשכחו את גלעד שליט

שרה אבל גילתה אזרחות טובה והעבירה למערכת את המידע הבא:


 

ביום שלישי הקרוב 15.3.11 בשעה 11:00 בבוקר תתקיים פעילות ארצית למען גלעד שליט. שם הפעילות: "מלחמת השחרור".

כולנו יכולים לקחת חלק! בשעה 11:00 בבוקר בדיוק, נעצור כולנו

את שגרת חיינו ל-5 דקות בלבד- דקה אחת עבור כל שנת שבי של גלעד.

מכוניות יעצרו בצידיי הדרכים לחמש דקות, אנשים ירדו מהמשרדים ויעמדו על הכביש במשך חמש דקות, במקומות העבודה ישביתו את העבודה, יושבי בתי הקפה יצאו אל המדרכות ובערים הגדולות יחסמו רחובות מרכזיים.

3 מטוסים יצלמו את הנעשה מהשמיים, הפעילות תזכה לסיקור תקשורתי גדול.

הנושא צובר תאוצה רבה בשבוע האחרון, התוכנית היא להגיע לשני מליון משתתפים- כמות ממנה יהיה קשה להתעלם.

זו אמורה להיות הפגנת הכוח הגדולה ביותר של אזרחי מדינת ישראל מיום הקמתה.


 


 


 

עידכון הסכמים ותשלומים לתושבים ובני זוג של חברים


 

נושא התושבים עבר תהפוכות רבות בעין שמר. באופן כללי, מדובר באוכלוסיה מיוחדת, שדורשת התנהלות שונה מזו שיש לנו מול חברי קיבוץ. חוזים... תשלומים... כן-שייכים ולא-שייכים... ילדים משותפים... כל אחד עם הסיפור והנסיבות האישיים שלו.

צריך לנהוג מצד אחד ברגישות ומצד שני בשוויוניות. לאחר ההחלטות האחרונות שקיבל הקיבוץ, הייתה התקדמות בחתימה על הסכמים וגם נכתב מחירון מסודר שעל פיו מחויבים התושבים.


 

הנהלת קהילה החליטה להמשיך תהליך זה ולחזקו:

 1. לוודא שכל התושבים חתומים על הסכמים אחידים.
 2. לעדכן את התשלומים לפי הוצאות הקיום של עין שמר כיום.
 3. לוודא שכל התושבים משלמים לפי אותו מחירון.


   

  איסוף הנתונים, עידכון ההסכם והכנת המחירון לקחו כמה חודשים טובים, ובסופו של דבר הוצגו בפני התושבים. (כל הכבוד לאלה שהגיעו לפגישה!)

  בימים הקרובים נתחיל להיפגש באופן אישי עם התושבים ובני זוגם, על מנת להחתימם על ההסכמים ולוודא כי הם מודעים לתיקונים שנעשו במחירון.

  אנו מקוים שבכך נקדם את עקרונות ה"מנהל תקין" להם התחייבנו ואת תחושת ההגינות בינינו לבין החברים והתושבים. יוסי בוריס


 

צמיחה דמוגרפית בעין-שמר

במסגרת עבודת הצוות לצמיחה דמוגרפית, החלטנו לבחון מה היקף ההתעניינות של בנים בחזרה לקיבוץ ובניית ביתם בעין שמר.

אנו מודעים לעובדה שהתהליך נמצא בראשיתו ועדיין רב הנסתר על הנגלה. שאלות כמו: איך נקלטים? באיזה מעמד? כמה זה יעלה? וכו' עדיין לא קיבלו תשובה. אולם תהליך קבלת ההחלטות מורכב משלבים של למידה ובדיקה, ועל מנת להגיע לצמתי החלטה כשבידינו מידע רב ככל האפשר, עלינו לאסוף נתונים כבר בשלב זה.


 

למי אנו פונים?

 • לבנים מעל גיל שלושים המתגוררים מחוץ לקיבוץ
 • לבנים בעצמאות כלכלית – בין אם הם מתגוררים בקיבוץ או לא


 

אם אתם שוקלים או מתעניינים בחזרה לקיבוץ ובניית בית בעין שמר, אנא העבירו לנגה במזכירות, מכתב המפרט את שמכם, גילכם ומצבכם המשפחתי.

 • מוזמנים לפנות גם הורים לבנים המתגוררים מחוץ לקיבוץ.

נבהיר כי המכתב ינו מחייב את הקיבוץ לקלוט את הבנים הפונים ואינו מחייב את הבנים להיקלט. זוהי הצהרת כוונות ראשונית שתכליתה לתת לנו מושג טוב יותר על מידת הביקוש לפרויקט הצמיחה הדמוגרפית.     צוות הצמיחה הדמוגרפית    

                        


 


 


 

מדיוני הנהלת קהילה מתאריך 9/02/11


 


 

 1. דיור צעירים

  לאור מצוקת הדיור, והעובדה שיש צעירים שמחזיקים דירה אך אינם מתגוררים בה, הוחלט:

  צעירים בשירות סדיר שיוותרו על זכותם לקבל דירה בקיבוץ יזוכו בתקציב האישי בסך של 200 ₪ לחודש.


   

 2. מחירון לתושבים בני זוג – המשך דיון

  במסגרת עידכון המחירון לתושבים בני זוג הוחלט לבחון שוב את עלותם של השירותים הכלולים ב"אגרת קהילה", ולקדם את המהלך של האחדת תשלומי התושבים. (ראו מכתב בעלון זה)


   

 3. שנת חופש – תיקונים לנושא הדיור

  הוחלט לעדכן את ההחלטות לגבי שמירת דירות לחברים היוצאים לשנת חופש:

  דירה זמנית תישמר 3 חודשים ולאחר מכן תעבור לרשות ולשימוש הקיבוץ. (ללא שינוי)

  דירת קבע

  3 חודשים ראשונים – תישמר ברשות החבר;

  מהחודש הרביעי ועד לתום החופש תועבר הדירה לרשות ועדת דירות, לשיכון דיירים זמניים.

  עם חזרת החבר לדירה בתום שנת החופש, ובמידה שנעשה שימוש בדירה בהיעדרו, היא תוחזר לו לאחר סיוד בלבד.

  ועדת דירות תכין נוהל מחייב לגבי אופן מסירת הדירה וקבלתה, במועד היציאה ובמועד החזרה.


 

 1. נורית יריב לחברות. מוזמנים: זהר ונורית יריב

  בספטמבר 2010 הסתיימה שנת מועמדות שלישית של נורית, והיא מבקשת להתקבל לחברות.

  הוחלט להביא את בקשתה של נורית לשיחה ולקלפי; להמליץ לשיחה שלא לקבל את נורית לחברות.


   

 2. סעיפים שעלו בהנהלה ועד צאת העלון כבר הגיעו לשיחה

  ניר ברכה – הוחלט להמליץ לשיחה לקבל לחברות

  הראל יגודה – הומלץ לריכוז ועדת דירות

  נציגי ציבור להנהלת קהילה – לאחר מאמצים רבים נמצאו מתנדבים נוספים


   

  רשם: יוסי בוריס